Dobre garnki na indukcję — sprawdzamy, które są najlepsze

Rankingi
Ulubione przepisy

Kupując płytę indukcyjną, należy brać pod uwagę konieczność zakupu specjalnie do tego przeznaczonych garnków. Wraz z popularnością takich płyt rośnie zapotrzebowanie na dobre garnki na indukcję. Najważniejsze jest to, aby były odpowiednio przystosowane, dobre jakościowo oraz o odpowiednich wymiarach. Idealnie nadają się do gotowania, smażenia, zapiekania czy też duszenia. Po zestawieniu z płyty, garnki te jeszcze długo trzymają ciepło, dzięki czemu potrawy zachowują swój smak i aromat.

Czym się kierować przy wyborze dobrych garnków na indukcję?

Nie każdy wie, że dobre garnki na indukcję to takie, które posiadają na spodzie specjalne oznaczenie przedstawiające zwojnicę. Informuje ono o tym, że naczynie posiada ferromagnetyczne dno, dzięki czemu odpowiednio przylega do płyty, co sprawia, że działa ona bez zakłóceń. Wybierając garnki, należy zwrócić uwagę na średnicę, ponieważ nie może ona być większa od pola grzewczego. Przy wyborze trzeba także kierować się materiałem, ponieważ najbardziej odpowiedni to taki, który przyciągany będzie przez magnes, np. stal lub żeliwo. Dzięki idealnie gładkiej powłoce jedzenie nie przywiera do dna. Warto również zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, ponieważ garnki te są tak ładnie wykonane, że idealnie można serwować w nich dania na stół.

Dobre garnki na indukcję — najbardziej polecane modele

Tefal Duetto+

Jednymi z najpopularniejszych garnków są zestawy Tefal Duetto+, które wykonano z bardzo dobrej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu modelowi można szybko przyrządzać dania, a zaoszczędzony czas wykorzystać w inny sposób. Posiadają one specjalne szklane pokrywki, które będą idealne do odcedzania makaronu czy też ziemniaków.

Gerlach Prime

Kolejnym modelem są garnki Gerlach Prime, które zrobiono ze stali nierdzewnej i posiadają lakierowaną powłokę. Ich zalety, takie jak odporność na uszkodzenia, korozję oraz wysoką temperaturę, dowodzą o najwyższej jakości tego naczynia. Specjalnie wykonane trójwarstwowe dno powoduje, że ciepło będzie rozprowadzane równomiernie.

Zwieger Klassiker

Na uwagę zasługują zestawy Zwieger Klassiker, gdzie w dno wbudowany jest aluminiowy dysk mający właściwości magnetyczne. Plusem będą tu nienagrzewające się uchwyty, które pozostają lekko ciepłe, a także pokrywki, w których do odprowadzania pary zastosowano odpowietrzniki. W zestawie można znaleźć dobre garnki na indukcję zarówno do sporządzania większej ilości jedzenia, jak i również do szybkiego podgrzania mniejszej ilości potraw.

Berry — Ambition

Komplety garnków Berry — Ambition to modele w nowoczesnym wydaniu. Lustrzane wykończenie to element w eleganckim stylu. Garnki te wyposażono w pokrywki ze szkła hartowanego, a metalowe rączki dodają praktyczności. Bardzo dobre wykończenie stanowi skala wewnątrz naczynia, która wskazuje jego pojemność.

Garnki używane do gotowania na płytach indukcyjnych to idealne rozwiązanie do przyrządzania posiłków. Ze względu na sposób ich wykonania są bezpieczne w użytku, trwałe i wytrzymałe. Pamiętaj o gwarancji od producenta. To najlepszy wyraz wysokiej jakości dobrych garnków na indukcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów