Najlepsze restauracje w Sopocie – top 6

Rankingi
Ulubione przepisy

Udając się na wakacje do jednego z nadmorskich miast-Sopotu, oprócz opalania się na piaszczystej plaży i zwiedzania ważniejszych miejsc, zapewne mamy na uwadze to, gdzie będziemy mogli spożyć pyszny posiłek. Turystyczne miasta słyną z ogromnej liczby różnych restauracji. Jak więc znaleźć te najlepsze?

Z pomocą przychodzi powstały ranking sześciu najlepszych miejsc znajdujących się w Sopocie, w których można delektować się smacznym jedzeniem.  

6. Browar Miejski Sopot

Odwiedzając urokliwe nadmorskie miasto, warto odwiedzić odnowioną restaurację, jaką jest Stary Browar. Właściciele znacząco rozwinęli istniejący już wcześniej bar, przenosząc swoje lokum w miejsce Złotego Ula w Sopocie. 

Menu skupia się przede wszystkim na kuchni polskiej z akcentami kuchni regionalnej. W restauracji jednak, jak sama nazwa wskazuje, kluczową rolę odgrywa piwo, które warzone jest w pięciu rodzajach.

W Browarze często możemy spotkać się z promocjami, a także specjalnymi ofertami, które przyciągają ludzi w każdym wieku. Właściciele dbają o najmniejsze szczegóły związane z serwowanymi potrawami, chcąc w ten sposób pokazać, jak ważny jest dla nich każdy klient. 

5. Karczma Polska Zagroda

Dla wielbicieli kuchni staropolskiej i swojskich klimatów najlepszym wyborem będzie Karczma Polska Zagroda, zlokalizowana przy Alei Niepodległości 625. 

Zamysłem tej restauracji było stworzenie rodzimej atmosfery, poprzez podawanie domowych potraw, a także specjalnie tworzonych alkoholi. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż niektóre z nich są serwowane tylko tutaj. 

Można tu zjeść między innymi dania mięsne, zupy albo wybrać pierogi czy potrawy rybne. Natomiast słodkim uzupełnieniem może być deser.  

4. Billy’s American Restaurant

Restauracja znajdująca się na Placu Zdrojowym w Sopocie przyciągnie niejednego sympatyka amerykańskiej kuchni, ale i nie tylko. Różnorodne menu, przyjazna obsługa i odpowiednia aura-czego chcieć więcej? 

W Billy’s American Restaurant możecie zjeść burgery, steki, ale także ryby i owoce morze. Wybór tego miejsca pomoże zdecydowanie poczuć amerykański klimat. 

3. Restauracja NOVA Sopot

Biorąc pod uwagę ludzi ceniących sobie spokój, warto wspomnieć o klimatycznym miejscu NOVA Sopot. To właśnie połączenie tradycyjnej polskiej kuchni z nowoczesnym wydaniem ma przyciągnąć do siebie klientów. Delektując się smacznym jedzeniem, słuchając przy tym specjalnie wybranej muzyki, można poczuć klimat, jaki panował niegdyś w Sopocie. 

Dodatkowym atutem tej restauracji jest jej położenie w pobliżu znanego „monciaka”. Tamtejsza lokalizacja oraz wystrój pozwalają wrócić do dawnych lat. 

2. Endi Wine House 

Na ogromną uwagę każdego z odwiedzających Trójmiasto zasługuje restauracja znajdująca się w samym centrum Sopotu na Powstańców Warszawy 9. Ekipa odpowiedzialna za prowadzenie Endi Wine House stawia na różnorodność, łącząc to jednocześnie z elegancją. To wyjątkowe miejsce, dla którego, jak sami twierdzą, najważniejsi są ludzie. 

Można przyjść tam zarówno na spotkanie z przyjaciółmi, obiad rodzinny, jak i zorganizować spotkanie biznesowe. Ponadto w tejże restauracji nie jest sterowana tylko jedna kuchnia świata, ale aż cztery. Spośród Włochów, Hiszpanii i dwóch Ameryk możesz wybrać ten region, który najbardziej Cię interesuje. Znajduje się tu także menu dla najmłodszych. 

W Endi Wine House możesz poprosić specjalistę o dobranie idealnego wina, które podkreśli smak wybranej przez Ciebie potrawy, bądź skusić się na autorski koktajl. 

1. Śliwka w Kompot

Wielu z Was zapewne przechadzając się ulicą Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, zauważyło kolejkę do jednego z tamtejszych lokali. Kuchnia europejska w tej restauracji przyciąga mnóstwo klientów. Ogromną zaletą tego miejsca jest jego elastyczność. W dzień jest to restauracja, w której można zjeść zarówno śniadanie, jak i późniejsze posiłki. Natomiast nocą zamienia się w bar. Ten aspekt sprawia, że lokal tętni życiem o każdej porze. 

Wyjątkowo długie godziny otwarcia, bo aż od samego rana, do późnych godzin nocnych, a także przystępne ceny sprawiają, że do owej restauracji przychodzą tłumy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów