Mikser planetarny ranking 2023. Wybieramy najlepszy model robota planetarnego

Rankingi
Ulubione przepisy

Robot planetarny może zostać przyjacielem każdej osoby, która spędza w kuchni sporo czasu. Zdecydowanie może ułatwić i skrócić czas przygotowania posiłków czy wypieków. Na rynku dostępne są różne rodzaje robotów z szeroką gamą akcesoriów. Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia? Najlepiej dostosować go do swoich potrzeb i czynności, jakie wykonujemy w kuchni. W tym artykule prezentujemy możliwości robotów planetarnych, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Co wziąć pod uwagę wybierając mikser planetarny?

Podstawowym wyposażeniem robota planetarnego jest misa oraz mieszadła, które poruszają się właśnie w ruchu planetarnym, czyli wokół własnej osi i osi miksera. Robot działający w ten sposób bardzo efektywnie wykonuje swoją pracę. Urządzenia te mogą spełniać więcej funkcji niż tylko praca miksera. Wszystko zależy od tego, na jakie dodatkowe akcesoria się zdecydujemy. Najpopularniejsze dodatkowe elementy to blendery kielichowe, pozwalające na stworzenie koktajlu, a także malaksery, które rozdrabniają, kroją i siekają warzywa i owoce. Pomocnym i pożądanym w kuchni urządzeniem jest również maszynka do mięsa, taka końcówka też jest możliwa do podłączenia do miksera planetarnego.

Oprócz tego dostępne są akcesoria takie jak: młynki, sokowirówki, wyciskarki do owoców, końcówki do makaronu, wyciskarki do cytrusów. Przed zakupem warto zastanowić się, które z tych akcesoriów są dla nas niezbędne i dokonać właściwego wyboru.

Niektórzy producenci wypuszczają do sprzedaży akcesoria osobno, abyśmy mogli jeszcze lepiej dobrać elementy pod nasze oczekiwania. Roboty planetarne różnią się od siebie również mocą.

Warto na to zwrócić uwagę, szczególnie gdy nasze urządzenie będzie mocno eksploatowane. Wówczas lepiej wybrać mikser o większej mocy, aby przyśpieszyć przygotowanie posiłków. Niektóre modele pozwalają na korzystanie z dwóch akcesoriów jednocześnie. Występują także roboty, w których możliwe jest gotowanie w misie miksera.

Mikser planetarny ranking

1. Kenwood KVL85.704SI Chef XL Titanium

Na pierwszym miejscu klasyfikuje się Robot kuchenny planetarny KENWOOD KVL85.704SI Chef XL Titanium 1200W z blenderem, maszynką do mięsa i rozdrabniaczem. Dzięki mocy silnika 1200 W i dołączonym akcesoriom jest niezawodnym pomocnikiem w każdej kuchni. Ułatwia proces i czas przygotowywania posiłków oraz wypieków. Charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania.

Cena: 3400 zł

2. Bosch OptiMUM MUM9BX5S61

Drugie miejsce zajmuje Bosch OptiMUM MUM9BX5S61. Ma potężną moc, która jest regulowana 7 stopniami prędkości. Ubija, szatkuje, kroi, zagniecie ciasto i przygotuje koktajl. Posiada również maszynkę do mięsa.

Cena: 3300 zł

3. Kenwood Prospero KHC29.W0SI

Kenwood Prospero KHC29.W0SI klasyfikuje się na trzecim miejscu. Umożliwia wyrabianie ciasta, wyciskanie cytrusów i siekanie owoców. Posiada również młynek do kawy.

Cena: 1100 zł

4. Bosch MUM5XW20

Czwarte miejsce w naszym rankingu zajmuje Bosch MUM5XW20 to robot planetarny z wagą i timerem. Posiada ramie do wymiany przystawek, które można dokupić w dowolnym momencie.

Cena: 1400 zł

5. Bosch – MUM4405

Piąte miejsce i kolejny robot firmy Bosch – MUM4405 ubija, miesza i zagniata ciasta, jego moc nie jest zbyt duża, ale wystarczająca do domowego użytkowania.

Cena: 349 zł

Mikser planetarny czy Termomix?

Mechanizacja w kuchni jest dla mnie istotnym aspektem. Powoduje, że gotowanie i przygotowywanie posiłków, deserów czy napoi jest wygodniejsze i przyjemniejsze. Coraz chętniej sięgam po rozbudowane roboty kuchenne, które mogą wykonać szereg czynności. Jeden wszechstronny robot prezentuje się atrakcyjnie wizualnie i minimalizuje potrzebne miejsce, jakie należy wygospodarować na kuchennym blacie.

Sprawdzone marki mikserów planetarnych oferują możliwość zakupu dodatkowych części zwiększających możliwości sprzętu. W przypadku uszkodzenia elementów składowych dostępne są elementy zamienne. W obecnym czasie najpopularniejsze są dwa typy robotów kuchennych. Mikser planetarny i Thermomix. Który wybrać, czym kierować się przy zakupie?

Thermomix jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem dostępnym na rynku. Można za jego pomocą wykonać zarówno tradycyjne ciasto jak zupę, kompletne danie czy drinki i koktajle. Co istotne, Thermomix poprowadzi nas przez cały cykl przyrządzania wybranej potrawy. Wystarczy wybrać interesujący nas przepis, a następnie stosować się do instrukcji wyświetlanych przez urządzenie. Pyszna zupa krem w 20 minut? To nie problem z Thermomixem. Jego wszechstronność zadziwia a drinki przygotowane z jego pomocą, zaskoczą na niejednym domowym przyjęciu. Ciekawe są też szkolenia i pokazy dotyczące użytkowania Thermomixa a w internecie można znaleźć szereg porad i inspiracji. Drugim co do popularności wybieranym sprzętem jest mikser planetarny. Wiele osób porównuje możliwości miksera i Thermomixa.

Mikser planetarny jest zdecydowanie tańszym wyborem, ale czy gorszym? Wszystko zależy od wymagań i predyspozycji osoby użytkującej. Mikser idealnie poradzi sobie z przygotowaniem tradycyjnego ciasta, ubije śmietanę czy przyrządzi pyszny krem. Domowy chleb? Mikser planetarny bez problemu wyrobi ciasto, z którym nie poradzi sobie mikser ręczny, podobnie jak ciasto na pizze, co ciekawe, niektóre modele posiadają podgrzewaną misę. Miksery planetarne można kupić też w zestawach, zawierających różne przystawki. Przybliża go to funkcjonalnością do Thermomixa. Przystawki, za pomocą których można ciąć owoce i warzywa, mielić mięso czy wyciskać sok z cytrusów. Który więc wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, należy przemyśleć, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy, a które są pomijalne lub zbędne. Osobiście wybieram mikser planetarny. Z Thermomixa nie korzystam i uznaję go jako zbędny bajer.

2 KOMENTARZE

  1. Te ceny to dla mnie kosmos… Mam świetny robot planetarny z ariete za nieco ponad 600 zł i jest ekstra! Miesza, zagniata, ubija i jest dobrze wykonany. Na szczęście na moje codzienne potrzeby jak najbardziej ok 🙂

    • ja właśnie na taki typowo domowy użytek też mam ariete. Dostałam na święta i okazał się naprawdę fajny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów