Niezbędne sprzęty AGD w kuchni

Rankingi
Ulubione przepisy

Urządzanie kuchni od podstaw oraz kompletowanie wyposażenia i sprzętów AGD może okazać się nie lada wyzwaniem. Dobrze wyposażona kuchnia jest sercem każdego domu, a sprzęty, które się w niej znajdują, mogą naprawdę ułatwiać życie i pomóc w szybszym i prostszym przygotowywaniu pysznych domowych posiłków, czy też w sprzątaniu. Jakie sprzęty AGD mogą okazać się niezbędne w kuchni ?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie sprzęty AGD mogą okazać się niezbędne w naszej kuchni, warto na początek przeanalizować swoje potrzeby i tryb życia, w tym sposób gotowania. Inny rodzaj sprzętów sprawdzi się w mieszkaniu studentów, jedzących posiłki głównie na mieście i przygotowujących sobie w kuchni jedynie kanapki, a inny w domu małżeństwa z czwórką dzieci, których dieta oparta jest na domowych posiłkach przygotowywanych z produktów zebranych we własnym ogródku. 

Na rynku istnieją jednak sprzęty AGD, które sprawdzą się zarówno w przypadku pierwszej, jak i drugiej z grup. Pozwolą one usprawnić gotowanie i sprzątanie oraz dadzą możliwość na poszerzenie swoich kulinarnych horyzontów.

1. Blender ręczny

Blender ręczny to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi

Blender ręczny jest bardzo przydatny w każdej kuchni. Pozwala on zarówno na przygotowanie pysznego, jak i zdrowego smoothie z sezonowych owoców czy warzyw, ale też na szybkie zblendowanie zupy krem, czy też przygotowanie pysznego purée z gotowanych warzyw. Blender ręczny może okazać dużo bardziej funkcjonalny niż blender kielichowy ze względu na mniejszy rozmiar, dużą ilość wymiennych końcówek czy też większą swobodę użytkowania, Pozwala on bowiem na przykład na zblendowanie ugotowanych warzyw czy zupy bezpośrednio w garnku, w którym zostały one ugotowane bez konieczności przekładania ich do kielicha blendera, co pozwala na ograniczenie brudnych naczyń i znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu przygotowania posiłku. 

2. Zmywarka

Zmywarka to niewątpliwa duża wygoda i oszczędność wody

Zmywarka jest sprzętem AGD, który pozwala na zachowanie porządku w kuchni bez konieczności spędzania długich minut przy zlewozmywaku. Jest to sprzęt, który pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Okazuje się bowiem, że ekologiczne programy zmywania pozwalają na zużycie mniejszej ilości wody niż ręczne zmywanie naczyń.

Zmywarka jest ponadto sprzętem praktycznie bezobsługowym, poza okresową koniecznością wyczyszczenia filtrów, czy też jej wnętrza. Posiadacze tego sprzętu z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że zmienia on życie na lepsze. 

3. Kuchenka mikrofalowa

Kuchenka mikrofalowa jest niezbędna, gdy nie masz czasu na gotowanie

Kuchenka mikrofalowa jest sprzętem AGD, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Sprawdzi się ona idealnie do odgrzania gotowego posiłku, podgrzania mleka, czy też kawy, która wystygła zdecydowanie za szybko.

Dodatkowo wiele z kuchenek mikrofalowych ma program, który służy do rozmrażania, czy też funkcję grilla. 

4. Czajnik elektryczny

Czajnik to nieodzowny element każdej kuchni

Choć dla wielu fakt ten może być zaskakujący, nadal istnieją zwolennicy gotowania wody w tradycyjnym czajniku, najczęściej na gazie. Za korzyścią tego sposobu podgrzewania wody nie przemawiają absolutnie żadne korzyści. Czajnik elektryczny jest z kolei sprzętem AGD, który pozwala na znaczne zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i energii potrzebnej do zagotowania wody. Wiele modeli czajników ma możliwość regulacji temperatury, co docenią z pewnością miłośnicy herbaty.

Poza niezaprzeczalną funkcjonalnością czajniki elektryczne wyróżniają się często również bardzo ciekawym designem i mogą stanowić stylowe i piękne wyposażenie kuchni. 

5. Grill elektryczny

Grill elektryczny to świetny sposób na szybki obiad

Choć nazwa grilla elektrycznego może nieco zawężać możliwości, jakie daje ten sprzęt, z pewnością warto spojrzeć na niego nieco szerzej. Poza możliwością przygotowania na grillu elektrycznym mięsa, warzyw, ryb i wielu innych może on służyć także jako opiekacz do tostów, tortilli czy kanapek.

Z powodzeniem zastąpi on tradycyjny grill węglowy, z którego można korzystać tylko przez zaledwie kilka miesięcy w roku. Będzie on również zdrowszą alternatywą przyrządzania potraw, która nie wymaga użycia dodatkowego tłuszczu.

6. Robot planetarny

To wielofunkcyjne urządzenie przyda się każdemu kto uwielbia gotować

Robot planetarny jest sprzętem AGD, który całkowicie zmienia podejście do samodzielnego przygotowywania wypieków. Pozwala on bowiem na wyrobienie sprężystego ciasta drożdżowego, ubicie sztywnej piany z białek, czy też przygotowywanie pysznego kremu do tortu sprawnie, szybko i zdecydowanie bardziej efektywnie.

Robot planetarny często posiada także wiele wymiennych końcówek i pozwala na wykonywanie wielu różnorodnych czynności. Jest to zdecydowanie lepsza alternatywa dla tradycyjnego miksera. 

Sprzęty AGD bez wątpienia mogą bardzo ułatwić nam życie. Warto zastanowić się nad ich zakupem, szczególnie że wiele firm oferuje ciekawe urządzenia w bardzo dobrych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów