Najlepsze restauracje w Zakopanem – top 8

Rankingi
Ulubione przepisy

Zakopane, miasto nazywane zimową stolicą Polski, co roku przyciąga w swe progi miliony turystów. Znajduje się ono u podnóża Tatr, w otoczeniu lasów, a czysta woda i świeże powietrze sprawiły, że od 1886 roku zyskało miano miejscowości uzdrowiskowej. Nic więc dziwnego, że jest chętnie odwiedzane nie tylko przez Polaków, ale i osoby z zagranicy. Wszystko to sprawia, że znajduje się tutaj ogromna liczba restauracji, a ich mnogość może przyprawić o zawrót głowy. Które miejsce warto zatem odwiedzić nie tylko w celu napełnienia brzucha, ale też zaspokojenia kubków smakowych? Prezentujemy Wam listę ośmiu najlepszych restauracji w Zakopanem!

8. Javorina – przytulna restauracja kominkiem

Jest to piękna góralska chatka, znajdująca się na ulicy Srążyńskiej 1. Jej ponadczasowy klimat, miłość do tradycji i kultury przodków sprawia, że warto tam zajrzeć nie tylko ze względu na posiłki, które są prawdziwym balem dla podniebienia.

7. Restauracja Odskocznia – niebo w gębie

Dobrze zlokalizowana drewniana karczma, znajdująca się niedaleko Krupówek, przy ulicy Władysława Zamoyskiego 18. Można w niej nie tylko znaleźć tradycyjne dania kuchni góralskiej, ale także zamówić do obiadu lokalny alkohol.

6.  Gazdowo Kuźnia – dla mięsożerców i nie tylko

I znów restauracja utrzymana w tradycyjnym góralskim stylu. Zasłynęła przede wszystkim z rewelacyjnie przyrządzonego mięsa, które wręcz rozpływa się w ustach. Bogate menu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lokal mieści się przy ulicy Krupówki 1.

5. Casa Mia – miejsce bez małych dzieci

Świetne miejsce dla osób, które cenią sobie elegancję i chcą zjeść posiłek w spokoju, bez tłoczących się wokół dzieci. Tutaj można wejść tylko pod warunkiem, że ma się więcej niż 6 lat! Restauracja znajduje się na ulicy Krupówki 69, z dala od miejskiego zgiełku. Jest to wprost wymarzone miejsce na romantyczny posiłek tylko we dwoje.

4. Bąkowo Zohylina Niźnio

Restauracja założona przez rodzinę z wielopokoleniową tradycją związaną z górami i Zakopanem. Nic dziwnego, że kultywowane przez nich tradycje, mają odzwierciedlenie w prowadzonej przez nich działalności. Restauracja mieści się przy ulicy Józefa Piłsudskiego 6. Mimo że coraz trudniej tam o wolny stolik, grzechem jest tam nie zajrzeć.

3. Cristina

Jest to włoska restauracja, która specjalizuje się przede wszystkim w pizzy wypiekanej na opalanym drewnem piecem, ale można w niej skosztować też innych włoskich dań. Znajduje się na uboczu przy Placu Niepodległości 7.

2. POLLO Restauracja & Bar – najlepszy burger

Jeśli masz ochotę na najlepszego burgera w Zakopanem, pyszną kwaśnicę, to nie powinieneś się zawieść. Jest to typowa drewniana restauracja, jakich setki w Zakopanem, jednak trudno gdziekolwiek uświadczyć lepszych posiłków. Znajduje się ona na ulicy Ustup w pobliżu nr 1a.

1. Zakopiańska – tradycja i nowoczesność

W rustykalnej restauracji, znajdującej się przy ulicy Jagiellońskiej 18, można zasmakować lokalne dania. Utrzymana w stylu górskim z nowoczesnymi akcentami, w swojej ofercie łączy tradycyjne smaki z bardziej nowoczesnymi technikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów