Zapiekanki Kraków – najlepsze 2 miejsca

Rankingi
Ulubione przepisy

Mieszkając w Krakowie czy przyjeżdżając do Krakowa należy, orientować się gdzie warto zjeść. Kraków ma wiele legendarnych miejsc oferujących znakomite jedzenie, takich jak: niebieska nyska z kiełbaskami czy liczne zakątki i placyki gdzie stacjonują sprzedawcy street food. W niniejszym zestawieniu skupimy się na 2 miejscach, gdzie zjesz znakomite zapiekanki. A więc przygodę kulinarną czas zacząć, wybierzmy się na spacer.

2. Budka na Bronowicach

Wszyscy mieszkańcy dzielnicy Bronowice doskonale znają niepozorną budkę z zapiekankami znajdującą się na pętli Bronowice Nowe. Miejsce to jest prowadzone przez tych samych właścicieli już od 29 lat nieprzerwanie. I choć Grażyna i Mirosław Rola nie mają wykształcenia gastronomicznego, to dzięki ciężkiej pracy stworzyli miejsce wyjątkowe, klientów tutaj nie brakuje. Zaczynając dosłownie od zera przygodę z gastronomią, wypracowali oryginalną recepturę, która jest niezmienna od ponad 20 lat. 

Tutejsze zapiekanki są przygotowywane od zera i wypiekane przy kliencie na miejscu co gwarantuje doskonałą jakość wyrobu. Używa się wyłącznie świeżych produktów, które są dostarczane codziennie o piątej rano przed otwarciem budki. Koniecznie warto przyjechać do Bronowic po to, aby skosztować owocu pracy właścicieli, który jest dowodem na to, iż wszystkiego można nauczyć się od zera. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości można odnieść sukces i stworzyć miejsce z klimatem, do którego wracają klienci nawet po paru latach. Tego smaku z dzieciństwa po prostu nie sposób zapomnieć, ale ciągnie, by go znów poczuć i przypomnieć sobie beztroskie lata. 

Zasmakuj tych zapiekanek i przekonaj się sam dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe i utrzymuje się niezmiennie od tylu lat mimo powstających jak grzyby po deszczu budek gastronomicznych. 

1. Okrąglak na Kazimierzu

Kazimierz to dzielnica pożydowska, która po wojnie wstała z kolan i zyskała nowe życie. Teraz to jest miejsce spotkań krakowskiej śmietanki towarzyskiej, wielka dyskoteka Krakowa. Będąc na Kazimierzu skieruj swe kroki do centralnego placu żydowskiej części dzielnicy – Placu Nowego. Na środku znajduje się dziwny budynek – Okląglak. Wygląda niepozornie lecz skrywa rarytasy kulinarne – legendarne zapiekanki. Kiedyś w każdym okienku były sprzedawane, teraz znajdują się tutaj również frytki belgijskie i lody Good Lood. 

Menu z każdego okienka z zapiekankami jest dosyć podobne, lecz nie bez powodu miejsce to zyskało miano legendarnego punktu gastronomicznego. Klienci są zachwyceni smakiem tutejszych zapiekanek. Gdzie indziej serwuje się wytwór złożony z gotowego spodu z masą serową, która nie ma z serem dużo wspólnego, który jest podgrzewany. Tutaj, na Kazimierzu na spód przed upieczeniem nakładane są dodatki w postaci kiełbasy, mięsa, warzyw, boczku itp. w zależności od rodzaju preferowanego przez klienta. Do każdego okienka produkty dostarczają różni producenci, a więc zapiekanki w każdym z tych punktów różnią się smakiem. Szczególnie dotyczy to spodu do zapiekanki. Tych zapiekanek po prosty trzeba spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów