Wypiekacz do chleba ranking. Wybieramy najlepsze wypiekacze na 2023 rok

Rankingi
Ulubione przepisy

Pieczenie chleba w domowych pieleszach, cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, tak przyrządzone pieczywo nie tylko jest pyszne i zdrowe, ale też znacznie tańsze od zakupionego w piekarni. Proces przygotowania chleba bywa dość żmudny i czasochłonny, dlatego warto zainwestować w wypiekacz, bo pozwala to zaoszczędzić czas i nie wymaga dużego wysiłku. 

Jak wybrać najlepszy wypiekacz do chleba i na co zwrócić uwagę?

Decydując się na maszynę do chleba, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, ile chleba dziennie zjada Twoja rodzina? Przeciętny bochenek zakupiony w piekarni waży około 600 gramów.

Na rynku dostępne są różne modele maszyn, które wypiekają chleb od 450 gramów do 2 kilogramów. Na tej podstawie oblicz, jaki rozmiar komory w takim urządzeniu będzie dla Ciebie najbardziej adekwatny. W zależności od dostępnych programów w wypiekaczu można nie tylko przyrządzać chleb, ale też ciasto na pizzę, dżemy czy bułki. 

Określ, które funkcje będą dla Ciebie przydatne, a które ewentualnie możesz sobie odpuścić. Oczywiście im więcej dostępnych programów, tym cena jest adekwatnie wyższa. Wypiekacze do chleba produkowane są o mocy od 420 do 1650 W. Najbezpieczniej jest wybrać wypiekacz do chleba o mocy co najmniej 600 W. Zwróć też uwagę na liczbę mieszadeł. Zazwyczaj lepiej wybierać te, które zawierają dwa, choć przy urządzeniu z mniejszym pojemnikiem, jedno będzie całkowicie wystarczające.

Ranking wypiekaczy do chleba

1. Tefal Bread Of The Worls PF6118

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Tefal PF 6113 Bread of the Worlds. To wysokiej jakości wypiekacz, który posiada łącznie 19 programów automatycznych, z czego na przykład siedem służy do bagietek i bułek. Istnieje możliwość ustawienia poziomu zapiekania pieczywa, osiągając w zależności od preferencji skórkę jasną, średnią lub ciemną. Możesz ustawić gramaturę pieczywa: 750 g, 1000 g lub 1500 g. Wypiekacz zawiera dwa mieszadła, a jego moc to 1600 W.

2.  Tefal PF610138

Za pomocą wypiekacza Tefal PF610138 przygotujesz świeży chleb, dżem lub makaron, korzystając z któregoś spośród 16 programów. Urządzenie wyposażone jest w dwie nieprzywierające blachy do pieczenia bagietek. Istnieje możliwość ustawienia stopnia przybrązowienia oraz wagi pieczywa. W zestawie znajdują się dwa haki do mieszania ciasta. Urządzenie ma moc 1600 W. 

3. MORPHY RICHARDS 502000

Nowocześnie wyglądający wypiekacz do chleba, który doskonale sprawdza się również do przygotowania marmolad, ciast, deserów czy bułeczek. Posiada pięć stopni rumienienia. Można przygotowywać w nim chleby o gramaturze 450 g, 700 g i 900 g. W zestawie znajduje się jedno mieszadło, a jego moc to 600W.

4. Adler AD 6019

Urządzenie posiada wyjmowany pojemnik o pojemności do 1,5 kg. Do dyspozycji mamy 15 programów, w tym opcję pieczenia bezglutenowego. Dzięki dwóm mieszadłom mamy pewność, że ciasto zostanie idealnie wyrobione. Moc tego wypiekacza to 850 W.

5. Tefal PAIN DELICES

Wszechstronny wypiekacz do chleba, zawierający 20 programów do przygotowania chlebów, ciast, makaronów, ciasta na pizzę, dżemów i wielu innych. Zawiera trzy programy bezglutenowe. Jego moc to 700 W, zawiera jedno mieszadło, a zapiekane w nim chleby mają od 500 g, 750 g i 1000 g.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów