Tradycyjne zupy z makaronem

Rankingi
Ulubione przepisy

Zupa z makaronem stanowi połączenie idealne, dzięki któremu organizm otrzymuje niezbędne składniki odżywcze i węglowodany. A to nie koniec zalet tej potrawy!

Dlaczego warto jeść zupy z makaronem?

Zalety zup? Jest ich przynajmniej milion! My skupimy się na tych najważniejszych. Po pierwsze są one źródłem bogatym w składniki odżywcze takie jak: potas, żelazo, wapń, magnez, fosfor, błonnik pokarmowy i kwasy organiczne. Ponadto są w nich zawarte zarówno witaminy: B,C, E, jaki i D w przypadku, gdy dodamy do nich ryż, kaszę lub tytułowy makaron.

Dodatkowo do plusów zup należą:

  • niskokaloryczność – zazwyczaj 300 gramów zupy dostarcza mniej więcej 100 kalorii;
  • właściwości rozgrzewające, które pozwalają skutecznie chronić układ odpornościowi;
  • prostota przygotowania.

Warto dodać, że zupy mogą okazać się świetnym sposobem zarówno na przemycenie zdrowych warzyw w dziecięcym menu, jak i dostarczenie składników odżywczych osobom starszym borykającymi się z problemami trawiennymi czy mającymi trudności z gryzieniem.

A makaron w zupie? Jest on źródłem węglowodanów złożonych, które mają jedną wielką zaletę – uwalniają się powoli. Dzięki temu organizm otrzymuje energię przez dłuższy czas. Z tego powodu makaron jest bardzo często polecany osobom, które prowadzą intensywnie życia, czy to w pracy, czy na siłowni.

Klasyka na stole, czyli przepisy na tradycyjne polskie zupy

Teorię już znamy. Wiemy, że zupy są zdrowe i ich regularne jedzenie jest źródłem wielu korzyści. Czas zatem na praktykę. Poniżej znajdziesz nasze trzy przepisy na smakowite polskie zupy:

No to łyżki w dłoń! Smacznego!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów