Thermomix – cena, recenzja, przepisy. Czy warto kupić Thermomix?

Rankingi
Ulubione przepisy

Jedni zapewne zastanawiali się, czy istnieje jakieś urządzenie, które znacząco może ułatwić przegotowywanie posiłków. Inni z kolei rozmyślali, czy możliwe jest wykonanie kilku czynności przy pomocy jednego sprzętu, do których normalnie musielibyśmy użyć kilku. Żyjemy w czasach, gdzie powstaje coraz więcej udogodnień, więc i dla miłośników gotowania stworzono specjalnego robota, który uczyni każde pieczenie czy gotowanie znacznie łatwiejszym.

Sprzęt kuchenny dla miłośników gotowania i nie tylko

Thermomix to urządzenie, które kryje w sobie wiele podstawowych, ale i nie tylko funkcji, które znacząco ułatwią przegotowanie posiłku. Są to między innymi: miksowanie, rozdrabnianie, gotowanie, pieczenie, ubijanie i wiele innych. Ponadto znajdziemy tam również czynność taką jak mycie wstępne. Z tym sprzętem nawet osoba, która na co dzień nie ma styczności z gotowaniem, a co za tym idzie, nie do końca wie, jak przygotować podstawowe, ale i bardziej skomplikowane potrawy, będzie mogła stworzyć coś pysznego. Praca z thermomix’em jest banalnie prosta, ponieważ tak naprawdę sam system mówi nam o czynnościach, jakie powinniśmy kolejno wykonywać. 

Thermomix – Cena urządzenia 

Thermomix dla wielu może okazać się dość kosztownym zobowiązaniem, gdyż aktualna cena modelu 6 nowego urządzenia, wynosi 5 745 zł. Biorąc jednak pod uwagę jego niesamowitą funkcjonalność, pomaga on zaoszczędzić na innych wydatkach. Kupując TM6, nie musimy wydawać naszych oszczędności na inne kuchenne sprzęty, jakimi są między innymi: mikser, blender czy siekacz do warzyw, ponieważ wszystkie te funkcje zapewnia nam thermomix. Sprzęt ten z pewnością posłuży na lata, a to wszystko dzięki dokładnemu i solidnemu wykonaniu. Dodatkowo kupując urządzenie u producenta, otrzymujemy gwarancję, z której bezproblemowo można skorzystać w razie pojawienia się usterki.

Thermomix można także nabyć od innego, wcześniejszego właściciela. Tutaj pojawia się opcja zakupu najnowszego, jak i starszych modeli. Ceny urządzeń używanych zaczynają się już od 2100 zł, zależnie od stanu, wariantu i wyposażenia. Kupując TM6, otrzymujemy w komplecie najpotrzebniejsze akcesoria, jakimi są: koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem, a także przystawka Varoma. Do zestawu dodawana jest również książka z kuchennymi pomysłami, a także 6-miesięczny abonament do portalu z przepisami-Cookido. 

Thermomix – jak działa?

Thermomix jest dla nas ogromnym ułatwieniem. Oprócz wbudowanych wielu zastosowań w jednym urządzeniu pomaga nam także w inny sposób. Wybierając konkretny przepis, ale i korzystając z podstawowych, wbudowanych już funkcji, podpowiada nam kolejne czynności. Wykupując dostęp na platformie Cookido, możemy bez problemu znaleźć sobie wymyślone przez nas wcześniej danie, czy też zupełnie coś nietypowego, bo na przykład nie wpadliśmy na żaden ciekawy pomysł. Jest to skarbnica wszystkich receptur, zaczynając od tych standardowych, takich jak pieczywo, przechodząc przez zupy i dania główne, a kończąc na słodkościach. Oczywiście jest to tylko malutka cząstka wszystkich przepisów, jakie tam się znajdują.

Platforma ułatwia nam wybory również w inny sposób. Nie wiedząc, co chcemy przygotować, natomiast mając jeden wymyślony składnik, który chcemy dodać do naszego dania, możemy wprowadzić go w opcji wyszukiwania, a wtedy otrzymamy listę dań, jakie możemy przy jego użyciu wykonać. Jest to zarazem ułatwienie, ale i też możliwość na odkrycie innowacyjnych potraw. 

Thermomix – przepisy

Wchodząc w dany przepis, otrzymujemy informację o rodzaju i gramaturze potrzebnych składników, a także dokładnych krokach wykonania. Każda czynność opisana jest na osobnej stronie, co sprawia, że wykonanie danego posiłku, jest bezproblemowe. Dodatkowym ułatwieniem jest dla użytkownika umieszczenie wagi, przy krokach, w których jest ona konieczna.

Thermomix jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla tych bardziej doświadczonych kucharzy, jak i dla początkujących. Bawiąc się i wykonując różne przepisy, możesz stale się edukować i dojść do poziomu gotowania, o jakim nawet nie marzyłeś. Jest to ogromna zaleta. Należy także wspomnieć, że jest on ekonomiczny, nie tylko pod jednym względem. Pomaga nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, jakie wydalibyśmy na zakup innych sprzętów kuchennych, ale i czas, gdyż podczas przygotowania przez urządzenie posiłku, możemy zajmować się innymi obowiązkami domowymi.

Nie musimy martwić się o pilnowanie cyklu danej czynności, gdyż ustawiając sugerowany czas, thermomix robi to za nas. Pewne jest jedno, przygotowywanie pożywienia jeszcze nigdy nie było tak przyjemne i proste.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów