Sushi Łódź – top 9 miejsc

Rankingi
Ulubione przepisy

W Łodzi znajdziemy wiele miejsc mogących zaoferować sushi. Ponieważ niektórym osób, zwłaszcza nie orientującym się w ofercie restauracyjnej miasta, wybranie odpowiedniego lokalu może stanowić trudność, przyjrzyjmy się najlepiej notowanym miejscom serwującym sushi w ”polskim Manchesterze”.

9.Sushi Smaki

Lokalizacja: al. Tadeusza Kościuszki 93

Co się tyczy najpopularniejszych typów sushi, restauracja Sushi Smaki oferuje swoim gościom: kalifornijskie maki, futomaki (również pieczone w tempurze), nigiri i hosomaki. Do bardziej wyróżniających pozycji możemy zaliczyć wegańskie wersje sushi czy przystawki, takie jak sałatka wakame, pierożki gyoza czy kimchi. Na uwagę zasługuje też pozycja ”Cud Miód Malina” składająca się między innymi z kalifornijskiego sushi w kokosie oraz owoców.

8. Tabu Sushi

Lokalizacja: al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 14

Tabu Sushi to restauracja oferująca dania kuchni japońskiej z dodatkami z kuchni tajskiej i koreańskiej. Na szczególną uwagę zasługują liczne, wieloskładnikowe maki specjalne, oferujące osiem sztuk. Do najciekawszych pozycji z tej oferty można zaliczyć tomatozoku, które wyróżniają suszone pomidory i bazylia, shiso kaboyaki roll z między innymi łososiem, węgorzem i mango oraz kraken roll składające się z macek ośmiornicy.

7. House of Sushi

Lokalizacja: Piotrkowska 89

House of Sushi jest kolejnym lokalem, który wyróżnia się wieloma rodzajami sushi oraz dostępnością do innych dań kuchni azjatyckich. Co się tyczy sushi, restauracja House of Sushi oferuje dla każdej oferty specjalnej dziesięć sztuk. Do najciekawszych pozycji można zaliczyć pikantne kimchi roll, lavender scallop roll z krewetkami w panko i przegrzebkami oraz beef roll z wołowiną.

6. Hashtag Sushi

Lokalizacja: Piotrkowska 115

Lokal Hashtag Sushi oprócz klasycznych rodzajów sushi, takich jak maki, futomaki, hosomaki czy uramaki może wyróżnić się promocyjnymi ofertami na hand rolls sushi czy sushi pack express. Do ciekawszych pozycji dostępnych w restauracji można również zaliczyć piny, cuby oraz gunkany, będące kulkami ryżu owiniętymi rybami, warzywami lub glonami nori.

5. Sushi World

Lokalizacja: Srebrna 19A

Restaurację Sushi World wyróżniają z kolei obszerne zestawy, w których będziemy mogli zamówić między innymi hosomaki, nigiri, futomaki czy kalifornijskie sushi. Najmniejszy zestaw w restauracji Sushi World składa się z trzydziestu dwóch sztuk, a największy ze stu dwudziestu.

4. Koku Sushi

Lokalizacja: Piotrkowska 123

Koku Sushi jest z kolei lokalem mogącym pochwalić się możliwością zamówienia sushi w dość oryginalnej i rzadko spotykanej formie. W Koku Sushi będziemy mogli bowiem zamówić sushi podawane w formie drewnianego statku, bądź mostku. Oprócz tego, jedną z nowości restauracyjnych są zestawy dedykowane rodzinom.

3. Sushi w dłoń

Lokalizacja: al. Tadeusza Kościuszki 22

Lokal wyróżniają przede wszystkim sushi serwowane w formie handroll z wieloma wersjami wegetariańskimi. Do ciekawszych opcji można zaliczyć handrolla z krewetką w dyniowej tempurze oraz pozycję lychee salmon z liczi i łososiem w tempurze. Ciekawymi pozycjami są również sushidogi, które można kupić między innymi w wersji z tatarem z łososia, krewetkami z grilla czy wołowiną z woka.

2. Kaminari Sushi

Lokalizacja: Piotrkowska 79

Kaminari Sushi jest lokalem, który warto zwiedzić ze względu na tamtejsze special maki, bogate w składniki rzadko spotykane w innych miejscach. Wystarczy tutaj wspomnieć o unagi roll z krewetką w panko, rzodkwią oshinko i sosem unagi czy pozycji garlic roll z krewetką smażoną na maśle czosnkowym.

1. Ato

Lokalizacja: 6 Sierpnia 1/3

Restauracja Ato to kolejne miejsce oferujące pozycje special uramaki. Na wyróżnienie zasługują tutaj takie opcje jak hotate roll z białą rybą i opalanymi małżami św. Jakuba czy nagasaki roll z grillowanym węgorzem. W lokalu Ato będziemy mieli także możliwość spróbowania wegetariańskich wersji sushi z między innymi batatami, tofu, boczniakami czy kimchi. Oprócz tego, w menu znajdziemy zestawy mieszane, składające się z maki, nigiri i sashimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów