Myślisz o odświeżeniu wyglądu swojej kuchni? Wymień te rzeczy!

Rankingi
Ulubione przepisy

Remont kuchni to poważne przedsięwzięcie. Dlatego, gdy już zdecydujesz się, by odświeżyć to pomieszczenie, poważnie pomyśl o wymianie niektórych sprzętów. Dzięki temu unikniesz awarii w najbliższej przyszłości i dopasujesz blaty oraz szafki do nowych urządzeń. Jeśli chcesz wiedzieć, co warto wymienić podczas remontu, czytaj dalej.

Okap, czyli ważny element wystroju

Sprzęty AGD w kuchni odgrywają przede wszystkim rolę praktycznych urządzeń wspomagających gotowanie. Większość z nich jednak wpływa również na wygląd całej aranżacji. Jednym z takich elementów jest wyróżniający się na tle szafek okap. To niepozorne wyposażenie może całkowicie odmienić charakter kuchni, dlatego zmieniając styl pomieszczenia, musisz uwzględnić jego wymianę. Okap do zabudowy sprawdzi się w małych kuchniach, gdzie trzeba wykorzystać każdy wolny centymetr. Wersje kominowe będą dobrze prezentować się w kuchniach klasycznych, a przyścienne skośne wspaniale podkreślą nowoczesny klimat wnętrza. Poza tym w sklepach znajdziesz również okapy wyspowe, które można powiesić nad wyspą kuchenną, jednak takie rozwiązanie wymaga dużo przestrzeni. 

Piekarnik – najlepszy przyjaciel pani domu

Drugim ważnym sprzętem, który warto wymienić w czasie remontu, jest piekarnik. Dotyczy to szczególnie modeli w zabudowie, ponieważ dopasowanie nowego piekarnika do starych szafek nie będzie takie proste, a wymiana mebli jest doskonałą okazją, by nabyć nowy sprzęt. Pamiętaj jednak, że chcąc uniknąć ewentualnych awarii w przyszłości, warto zainwestować w sprzęt znanej, renomowanej marki. Np. piekarnik Beko zapewni wysoki komfort pracy, a wiele dodatkowych funkcji sprawi, że szybko staniesz się mistrzem pieczenia. Poza tym plusem takich nowoczesnych urządzeń jest ich wspaniały design. Pośród propozycji najbardziej znanych producentów znajdziesz modele minimalistyczne, klasyczne, a nawet stylizowane na stare, dzięki czemu z pewnością wybierzesz piekarnik, który będzie pasować do wnętrza.

Płyta – model, który ułatwi gotowanie

Ostatnim, ale równie istotnym sprzętem do wymiany jest płyta elektryczna, indukcyjna lub gazowa. Mając podłączenie do gazu, z pewnością nie będziesz chciał rezygnować z możliwości gotowania na ogniu, dlatego najlepsza dla Ciebie będzie płyta gazowa BekoSprzęt wysokiej jakości zapewni Ci bezpieczne oraz efektywne gotowanie każdego dnia. Mając natomiast płytę elektryczną, warto rozważyć zakup modelu indukcyjnego, który zużywa zdecydowanie mniej prądu i pozwala np. na błyskawiczne zagotowanie wody. Oczywiście, to który wariant wybierzesz, zależy od Ciebie, jednak dobrze jest pomyśleć o bezpieczeństwie, a co za tym idzie, każde urządzenie kupione do kuchni musi mieć stosowne atesty.

Kuchnię remontuje się raz na kilka, a czasami nawet na kilkanaście lat. Wykorzystaj ten moment, by wyposażyć przestrzeń roboczą w nowoczesne sprzęty, dzięki którym gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Pamiętaj też, że wymiana szafek lub blatów jest idealnym pretekstem do kupienia pasujących na wymiar płyt gazowych, piekarników oraz perfekcyjnie dopasowanych okapów, szczególnie jeśli są to modele do zabudowy. Dbając w każdy szczegół aranżacji, nie zapomnij zatem o najważniejszej funkcji kuchni. W końcu ma to być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne pomieszczenie pełne sprzętów ułatwiających codzienne przygotowywanie posiłków.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów