Kebab w Warszawie. Zobacz gdzie w stolicy jest najlepszy kebab

Restauracje

Warszawa, stolica Polski, to dynamicznie rozwijające się metropolia. Ma ona wiele atrakcji do zaoferowania, w tym szeroką gamę różnorodnych lokali kulinarnych. Większość z nas rozkochała się w orientalnym daniu, jakim jest kebab. W Warszawie lokali serwujących ten arabski przysmak jest niemal 200. Które bary z kebabami warto odwiedzić? Przedstawiamy Wami pięć najlepszych naszym zdaniem barów z kebabami w Warszawie, które powinny zachwycić każdego miłośnika tego dania. Zaczynamy!

5. Fenicja Kebab – poczuj smak orientu

Nie trzeba wyjeżdżać na bliski wschód, by móc rozkoszować się smakiem pysznego kebaba. Fenicja to lokale specjalizujące się w kuchni libańskiej, które zasłynęły przede wszystkim dzięki doskonale doprawionym kebabom z dużą ilością warzyw, dostosowanych do pory roku. Zimą można znaleźć w nich kapustę i cebulę, natomiast latem ogórki i pomidory. Kebaby polane są przepysznym sosem, przygotowanym na bazie jogurtu naturalnego i świeżego czosnku.

Lokale mieszczą się przy ulicach: Świętokrzyskiej 32, Dereniowej 12, Racjonalizacji 7, Francuskiej 31 i Francuskiej 41

4. Wiatrak – świeżość i jakość

Jest to turecki bar, w którym niezależnie od pory dnia i roku kolejka wychodzi poza lokal. W czym tkwi sekret tego miejsca? Przede wszystkim w jakości, świeżych składnikach i doskonale przypieczonym pieczywie. 

Lokale znajdują się na ulicy Grochowskiej 215 i Grochowskiej 173.

3. Kura Warzyw Gemüse Kebap – niebo w gębie

Inspiracją do powstania tej sieci był popularny berliński Gemüse Kebap. Spośród innych barów z kebabami, te wyróżniają się oryginalnymi kompozycjami smakowymi. W menu znajdziemy kebaby w autorskich wersjach: mięsem, warzywami grillowanymi, serem owczym, serem fetą, czy orzechami.

Lokale mieszczą się przy ulicy Dąbrowskiego 15a, Grójeckiej 194 i Chmielnej 13,

2. Sapko – bezpretensjonalna turecka knajpka

Podstawą kuchni tureckiej są świeże warzywa, owoce, przyprawy, sery oraz mięsa. To wszystko znajdziesz w klasycznym tureckim barze, w którym prym wiedzie kebab. Osoby odwiedzające to miejsce, najchętniej decydują się na zawinięty w wypiekanym na miejscu lawaszem. Przepyszny smak mięsa (do wyboru baranina lub kurczak), duża ilość warzyw i sosu sprawia, że jest to zdecydowanie jeden z najlepszych kebabów w Warszawie.

Lokale mieszczą się na Alei Pawła II 46/48 i ulicy Wolskiej 50.

1. Efes – Najlepszy kebab w Warszawie, doskonałe mięso

Restauracja turecka Efes powstała w Warszawie w 1994 roku. Niedługo później uznano ją za najlepszy kebab w stolicy. Mimo że od tego czasu upłynęły niemal dwie dekady, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Turecki przysmak nadal zachwyca smakiem, przede wszystkim dzięki mięsu, które nie tylko jest aromatyczne i dobrej jakości, ale też doskonale doprawione. 

Lokale mieszczą się przy alei Niepodległości 80, ulicy Francuskiej 1 i Praskiej 3.

Słowo „kebab” wzięło swój początek od tureckich słów, które oznaczają szpikulec. Twórcą tego dania jest Kadir Nurman, niemiecki kucharz pochodzący z Turcji. Obecnie kebab jest jednym z najbardziej popularnych dań typu fast food.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nowe przepisy

Więcej podobnych wpisów

x