Najlepszy kebab w Krakowie. Najlepszych 5 miejsc w Krakowie na kebab

Rankingi
Ulubione przepisy

5. Lav Kebab

Lav Kebab to restauracja znajdująca się w dzielnicy Krowodrza, na ulicy Prądnickiej 74. Oprócz klasycznych form kebaba w picie i tortilli znajdziemy tam również burgery w różnych formach. Co się tyczy opcji, które możemy kupić poza wspomnianych potrawami, warto wymienić wersje dla osób niejedzących mięsa w postaci falafela w formie durum, a także pity wegetariańskiej. Zaletą lokalu jest także możliwość zamówienia boxów, które idealnie nadadzą się, jako posiłek na wynos. Wielu odwiedzających również ceni sobie lokal za sytość potraw oraz świeżość składników. Mimo że kebab nie znajduje się w ścisłym centrum Krakowa, warto tam się udać ze względu na szeroki wybór posiłków, a także jakość składników. Co więcej, restauracja Lav Kebab obecna jest również na Osiedlu Wandy, co może być bliższą alternatywą.

4. Kebab Cezar

Ciekawym wyborem może być również Kebab Cezar obecny na Placu Inwalidów, oddalony półtora kilometra od krakowskiej starówki. Lokal może pochwalić się bardzo przyzwoitymi cenami. Za małą pitę z kurczakiem, bądź mięsem wołowo-baranim zapłacimy jedynie 12 złotych, a największą wersję tego dania 17 złotych. Podobnie jak w Lav Kebab, tak i tutaj możemy zakupić wersje zestawowe, boxy, a także dodatki w postaci frytek. Lokal chwalony jest za uśmiechniętą, miłą obsługę, zróżnicowane menu, a także dobrej jakości składniki.

3. Kebab pod 13

Tutaj prawdopodobnie jeden z najlepiej znanych kebabów w Krakowie zarówno przez miejscowych, jak i turystów. Znany kebab położony na placu Wolnica na Kazimierzu wyróżnia się przede wszystkim oryginalność, polegającą na obecności lawaszu na ciemnym, bardzo cienkim cieście czy frytkami w tortilli, bądź bułce. O jakości tego lokalu świadczyć może również wybór wielu rodzajów mięs (drobiowego, wołowego i jagnięcego). Warto również wspomnieć o tym, iż restauracja była poddana ostatnio remontowi, który uczynił to miejsce bardziej przestrzennym.

2. Kebab u Buły

Innym interesującym lokalem jest Kebab u Buły znajdujący się na ulicy Jakuba Majora. Choć kebab oddalony jest od Starego Miasta ponad cztery kilometry, warto tam się udać z wielu powodów. Po pierwsze, restauracja jest urządzona w oryginalnym stylu, co widoczne jest w wymalowanej części ściany lokalu nawiązującej do postaci Jonny’ego 2×4 z kreskówki Ed, Edd i Eddy. Poza tym oferta jest dość przystępna cenowo, mieszcząc się w ogólnie przyjętych standardach, a same posiłki składają się ze świeżych i urozmaiconych składników. Pomimo tego, iż miejsce jest dość daleko, w pobliżu lokalu znajduje się przystanek, z którego autobusy kursują w kierunku centrum.

1. Soltan Kebab

Soltan Kebab na ulicy Warszawskiej nie bez powodu znajduje się na tym zaszczytnym miejscu. Pierwszą zaletą jest położenie, bowiem lokal znajduje się zaledwie piętnaście minut drogi pieszo od Bazyliki Mariackiej. Kebab oferuje wiele posiłków, rzadko spotykanych w innych tego typu restauracjach. Kupimy tam oprócz standardowego lawasza szałarmę bądź hummus z oliwą z oliwek. Chociaż ceny nie są najniższe (16 złotych za małą tortillę), to zdecydowanie warto tam się udać ze względu na lokalizację, jakość produktów oraz możliwość zjedzenia wielu tradycyjnych potraw rodem z Bliskiego Wschodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów