Jakie są najważniejsze funkcje pralek do zabudowy, które warto mieć?

Rankingi
Ulubione przepisy

Wybór odpowiednich urządzeń do domu może przysporzyć o ból głowy. Mnogość modeli nie pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji. W przypadku pralek, coraz bardziej polecanym modelem są pralki do zabudowy. Wykazują szereg właściwości, które można zauważyć już po kilku użyciach. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki do zabudowy? Jakie wybrać funkcje? Jakie zalety mają pralki do zabudowy?

Pralki do zabudowy – na co zwrócić uwagę?

Pralki dzieli się na wolnostojące i do zabudowy. W ostatnim czasie, ten drugi model, cieszy się znacznie większą popularnością. Najczęściej jest wybierany przez właścicieli niewielkich mieszkań bądź tych ceniących harmonijne wnętrza. Bez względu na przyczynę, przez zakupem należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • wymiary – klasyczne rozmiary pralki to 60x85cm, należy jednak pamiętać, że wnęka, w której zostanie umieszczone urządzenie, powinno być większa. 
  • wytrzymałość – w przypadku pralki pod zabudowę, postawienie na sprawdzonego producenta jest konieczne. Demontaż urządzenia jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku modelu wolnostojącego. 
  • obudowa – ważnym elementem jest dobór rodzaju obudowy – musi ona być odporna na działanie wody. 
  • ładowanie – do zabudowy konieczna jest pralka otwierana od frontu. 

Aby podjąć odpowiednią decyzję, warto przejrzeć wszystkie modele znajdujące się na: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralki-do-zabudowy

Nowoczesne funkcje pralek 

Pralka pod zabudowę powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych sprzętów domowego użytku m.in. https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy. Jedną z podstawowych cech pralek jest różnorodność programów piorących, które zapewniają szeroki wachlarz możliwości. Każdy model posiada m.in. pranie ręczne oraz syntetyczne wraz z możliwością dostosowania temperatury, czasu czy też mocy wirowania. Najnowsze modele wyposażone są także w tzw. pranie wstępne czy „codzienne szybkie„, które umożliwia sprawne odświeżenie ubrań.

Kolejną funkcją wartą uwagi jest „opóźniony start„, dzięki któremu pojawiła się możliwość dołożenia prania. Dzięki temu możemy uniknąć chociażby zalania łazienki. Eksperci zwracają również uwagę na: odplamianie (pralka dostosowuje temperaturę nawet do najtrudniejszych zabrudzeń z wina/trawy), odświeżanie (korzystające z pary) czy funkcję „pupil” (usuwanie sierści oraz śliny zwierząt). Mnogość funkcji w pralce jest ważnym aspektem, niekiedy fundamentem podjętej decyzji. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na pralkę do zabudowy? 

Pralka do zabudowy – właściwości

Wbrew pozorom pralka pod zabudowę posiada wiele zalet. Pierwszą, a zarazem najważniejszą z nich jest zachowanie znaczenie większej przestrzeni. Pralka wolnostojąca zajmuje dodatkową przestrzeń, zmniejszając optycznie pomieszczenie. Pralka do zabudowy, np. w kuchni czy garderobie, daje dodatkowe miejsce, które można wykorzystać w innych celach. Kolejną właściwością jest estetyka. Urządzenie wbudowane w wyposażenie tworzy spójną całość z pomieszczeniem, zapewniając tym samym harmonijną i uporządkowaną przestrzeń. Powinno się również zwrócić uwagę, że pralka do zabudowy generuje znacznie mniej hałasu niż model wolnostojący. Warto zatem przejrzeć oferty pralek do zabudowy, znajdujących się na: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/pralki-i-suszarki-do-zabudowy/pralko-suszarki-do-zabudowy. Wybierz swoją wymarzoną pralkę i przekonaj się o jej właściwościach!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów