Jaki piekarnik? Poradnik, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Rankingi
Ulubione przepisy

Piekarnik – urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Szczególnie, że piekarnik wykorzystywany jest nie tylko do pieczenia ciast. To świetny sposób na przygotowanie wyjątkowego obiadu. Jaki piekarnik będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rodzaje piekarników

Jednym z podstawowych kryteriów podziału piekarników, są wolnostojące i do zabudowy. Wszystko zależy tu od koncepcji aranżacji kuchni. Piekarniki wolnostojące to osobne urządzenia, w zasadzie o dość kompaktowym rozmiarze. Niekoniecznie mogą sprawdzić się dobrze gdy planujemy upiec blachę z ciastem na święta dla całej rodziny, ale niewielkie potrawy z całą pewnością zmieszczą się w nim. Piekarniki do zabudowy w dalszym ciągu cieszą się ogromną wręcz popularnością, ale i tutaj wskazać można kilka wariantów. Piekarnik może znajdować się pod blatem, w kolumnie, a także na ścianie.

Sprawdź polecane modele piekarników w sklepie Komputronik:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-piekarnik-wybrac/

Wybierając odpowiednie urządzenie trzeba zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem jest wersja elektryczna czy gazowa. Decyzja o wyborze zasilania jest kwestią indywidualną, jaką należy ocenić przez pryzmat własnych możliwości oraz korzyści. Zarówno gazowe, jak i elektryczne piekarniki posiadają wady i zalety. W przypadku gazu koszt używania piekarnika jest z całą pewnością niższy niż w przypadku prądu. Oba warianty różnią się też sposobem nagrzewania, a rozkład temperatury może się różnić w zależności od wybranego źródła zasilania. Piekarniki elektryczne są wyposażone w liczne funkcje dodatkowe, a do tego są o wiele bezpieczniejsze.

W tym poradniku doradzamy jak wybrać robota kuchennego:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-robot-kuchenny-10-porad/

Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?

Decydując się na piekarnik elektryczny trzeba zwrócić uwagę na napięcie. To bardzo ważny parametr, ponieważ wiele modeli działa wyłącznie na tzw. siłę, czyli wysokie napięcie, o 400 V, a to wymaga instalacji licznika trójfazowego.

Kolejną kwestią są prowadnice, jakie zamontowane są w poszczególnych modelach. Dostępne są trzy warianty: klasyczne wytłoczenia, prowadnice teleskopowe, a także tzw. wózek. Wybór jest tu jednak decyzją subiektywną.

Współczesne piekarniki są bardzo zaawansowane technologicznie. Świetnym rozwiązaniem jest wybór modelu, który posiada funkcję czyszczenia. Obecnie dostępne są trzy warianty – pyroliza, kataliza oraz czyszczenie parowe. To ogromne ułatwienie i jednocześnie duża oszczędność czasu.

W nowoczesnej kuchni z całą pewnością nie może zabraknąć również blendera, sprawdź najlepsze modele:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-blender-wybrac/

Nowoczesny piekarnik – postaw na bezpieczeństwo!

W domu, w którym są dzieci należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzą producenci, którzy dokładają wszelkich starań, aby wyposażyć sprzęt w odpowiednie zabezpieczenia. Super rozwiązaniem jest wybór modelu, w którym podczas pieczenia drzwiczki pozostają zimne. To genialne rozwiązanie, które może uchronić malucha przed oparzeniem. Dodatkowo przy dzieciach lepszym rozwiązaniem będzie piekarnik, w którym można zablokować drzwi, aby dziecko nie mogło go przypadkowo otworzyć. Obecnie na rynku dostępne są piekarniki z blokadą mechaniczną oraz elektroniczną. Zastanawiacie się jak to działa w drugim wypadku? Otóż, aby otworzyć piekarnik konieczne jest wciśnięcie ustalonego wcześniej kodu PIN.

Jeśli lubisz gotować i eksperymentować w kuchni, to genialnym rozwiązaniem może być piekarnik wyposażony w dodatkowe funkcje. Koniecznym rozwiązaniem jest funkcja termoobiegu czy rożna. Najnowsze modele posiadają także pewne programy automatyczne, wspaniałe dla osób, które stawiają pierwsze kroki w swojej kulinarnej przygodzie. Bardzo praktyczną funkcją są powłoki, które absorbują tłuszcz. Takie rozwiązanie sprawia, że bez względu na to, co pieczemy, bardzo łatwo będzie utrzymać wnętrze w czystości.

Sterowanie smartfonem – fajny bajer czy wygodna funkcjonalność

Technologia towarzyszy nam w codziennym życiu już każdego dnia. Smart Home pozwala sprawnie zarządzać różnymi urządzeniami w domu. Automatyczne zasłanianie rolet, zapalenie światła czy włączanie i wyłączanie urządzeń, a także sterowanie ogrzewaniem – te i wiele innych funkcji bardzo ułatwia współczesne życie.

Sterowanie piekarnikiem to jednocześnie bardzo wygodny bajer, ale też duże ułatwienie, dlatego jeśli tylko taki model znajduje się w naszym budżecie, to z całą pewnością warto rozważyć jego zakup. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów