Gastronomiczne grille elektryczne i ich zalety

Rankingi
Ulubione przepisy

Popularność grilli elektrycznych wcale nie maleje. Są one na co dzień wykorzystywane w wielu lokalach gastronomicznych. Mają zresztą sporo zalet. Co warto na ich temat wiedzieć? Na jaki model się w tym przypadku zdecydować?

Czym charakteryzują się gastronomiczne grille elektryczne?

Możliwości gastronomicznych grilli elektrycznych są większe, niż ma to miejsce w przypadku standardowych urządzeń. Są one bowiem dostosowane do wymagań branży restauracyjnej. Cechują się większą powierzchnią, co pozwala na przygotowanie większej liczby potraw. To sprzęty solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przykładem może być oferta sklepu internetowego https://amggastro.pl/6-grille-elektryczne.

Jakie zalety mają grille elektryczne?

Gastronomiczne grille elektryczne są przede wszystkim wydajne. Wyposażone są w możliwość regulacji temperatury i szybko się nagrzewają. Można przy ich pomocy przygotować mięso, ryby czy warzywa. Mają płytę karbowaną lub gładką. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że grille elektryczne to urządzenia bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych. W przeciwieństwie do grilli na węgiel drzewny nie emitują dużej ilości dymu. Sporo model jest dodatkowo wyposażonych w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Automatycznie przerywa ono zasilanie, gdy temperatura jest zbyt wysoka. 

Kluczowe znaczenie przy zakupie grilla elektrycznego powinna mieć jego moc wyjściowa. Dobrze, gdy wynosi co najmniej 2000W, ale są i modele mocniejsze. 

Grille elektryczne – płyta karbowana czy gładka?

Grille elektryczne mogą mieć powierzchnie gładkie lub karbowane. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Na płytach gładkich bez problemu grillować można ziemniaki czy przyrządzać jajka sadzone. Z kolei płyty faliste są lepszym rozwiązaniem w przypadku mięsa i szaszłyków. Tłuszcz spływa na nich lepiej, a samo grillowanie jest zdrowsze. Takie grille są zresztą zdecydowanie popularniejsze. 

Jak utrzymać grille elektryczne w czystości?

W przypadku lokali gastronomicznych obowiązują surowe wytyczne dotyczące higieny. Dlatego gastronomiczne grille elektryczne trzeba zawsze dokładnie czyścić. Na szczęście stal nierdzewna wypada tutaj naprawdę dobrze. Zresztą systematyczne czyszczenie urządzenia przedłuża jego żywotność. Nie należy wykorzystywać do tego celu środków żrących. To może bowiem zarysować powierzchnię grilli elektrycznych. Wówczas przygotowywane potrawy mogą zacząć przywierać do płyty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów