Dlaczego warto robić zakupy spożywcze online?

Rankingi
Ulubione przepisy

Zakupy spożywcze online to dobre rozwiązanie dla osób zabieganych, starszych lub po prostu lubiących wygodę. Taki sposób zaopatrywania się w potrzebne produkty ma naprawdę wiele zalet. Dlaczego warto kupować jedzenie przez internet i gdzie najlepiej to robić?

Zalety zamawiania zakupów spożywczych online z InPost Fresh

Zakupy spożywcze online to wygodna alternatywa dla tych robionych w sklepie stacjonarnym. Internetowe rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale często również pieniądze. Poza tym przeglądając wirtualną ofertę, o wiele łatwiej jest znaleźć pożądane produkty. 

Dodatkowo internauta może szybciej porównać ceny wielu różnych artykułów z wybranej kategorii. Wszystko dlatego, że podczas zakupów online produkty są zebrane na jednej stronie, a nie rozmieszczone na różnych półkach jak w tradycyjnym sklepie. Poza tym warto pamiętać, że robiąc zakupy spożywcze online, klient ma dostęp do szerszej oferty. 

Ze względu na duży ruch w sklepach stacjonarnych może brakować niektórych towarów. Na pewno każdy chociaż raz w życiu spotkał się ze sklepową półką, która świeciła pustką. W internetowej wersji zakupów taka sytuacja raczej się nie zdarza.

Gdzie najwygodniej robić zakupy spożywcze online?

W ostatnich czasach robienie zakupów spożywczych przez internet stało się bardzo popularne. W dużej mierze przyczynił się do tego pandemiczny lockdown, podczas którego wiele sklepów wprowadziło opcję zdalnych zakupów. Na taką usługę zdecydowała się również firma InPost.

Polskie przedsiębiorstwo kurierskie niedawno powołało do życia mobilną aplikację służącą wygodnemu zamawianiu produktów spożywczych i nie tylko. Narzędzie o nazwie InPost Fresh jest dość rewolucyjnym rozwiązaniem, ponieważ łączy w sobie oferty różnych sklepów. Firma InPost podjęła współpracę z dwoma dużymi sieciami marketów Makro i Carrefour, a także z wieloma mniejszymi sklepami o lokalnym zasięgu.

Dzięki takiej kooperacji InPost Fresh jest w stanie zaoferować klientom naprawdę szeroki wybór artykułów. W aplikacji oprócz produktów spożywczych dostępne są również inne towary. Użytkownicy mogą uzupełnić swój koszyk o kosmetyki, środki czystości czy rzeczy dla zwierząt.

Rozbudowana siatka partnerów InPost sprawia, że usługę charakteryzuje bardzo duża dostępność. Dostawy InPost Fresh realizowane są praktycznie na terenie całej Polski.

Jak działa aplikacja InPost Fresh?

Aplikacja InPost Fresh jest łatwa oraz intuicyjna w obsłudze. Wystarczy pobrać ją na wybrane urządzenie mobilne i zarejestrować się przy pomocy kodu z SMS-a. Do wyboru są dwie opcje zakupów: „w Twoim mieście”, umożliwiająca zakupy z Makro oraz Carrefoura w wybranych polskich miastach oraz „w całej Polsce”, gdzie można zrobić zakupy w innych sklepach na terenie całej Polski. Później można od razu zacząć kompletować zamówienie i przejść do finalizacji zakupów.

W szczegółach doręczenia klient musi wskazać preferowany sposób dostawy. Zakupy trafią bezpośrednio pod podany adres, a w opcji „w całej Polsce” mogą trafić także do wybranego automatu Paczkomat®. 

Na koniec pozostaje jeszcze opłacić zamówienie. Można to zrobić m.in. za pomocą przelewu online, kodu BLIK lub poprzez płatność kartą u kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów