Blender do smoothie ranking. Wybieramy najlepszy blender

Rankingi
Ulubione przepisy

Uwielbiasz smoothie i marzysz, by przygotować je samodzielnie w domu? A może po prostu chcesz spróbować koktajli po raz pierwszy lub wprowadzić je na stałe do swojej diety? Z pewnością pomoże przy tym wybranie odpowiedniego blendera, który sprawi, że smak pozostanie niezapomniany. Pozostaje jedynie jedna myśl – jaki model wybrać?

Blender do smoothie – Czym się kierować przy wyborze?

Smoothie to solidna porcja zdrowia i witamin, szczególnie jeśli korzysta się z wartościowych składników odżywczych. Trudno będzie jednak uzyskać idealny smak oraz konsystencję koktajlu bez dobrego blendera, który wykona najwięcej pracy. Najpierw pod uwagę należy brać przede wszystkim dwa rodzaje tego urządzenia – blender ręczny i kielichowy.  Jeśli urządzenie będzie często używane do przygotowywania smoothie, pierwszym wyborem powinien zostać kielichowy, który jest bardziej praktyczny. Wystarczy postawić go w stabilnym miejscu i po dodaniu składników wykona całą pracę za nas – w przeciwieństwie do ręcznego, przy którym samemu trzeba się porządnie napracować, choć nadaje się on idealnie do niewielkiej kuchni, w której brakuje miejsca na sprzęt.

Ostatecznie kiedy już decyzja zostanie podjęta, a problemem staje się wybór modelu blendera, należy zwracać uwagę na takie jak aspekty jak:

  • moc  im większa moc, tym twardsze kawałki można wrzucić do urządzenia. W modelach kielichowych najlepiej wybrać blender mający min. 300 W,
  • pojemność kielicha – w zależności od zapotrzebowania na składniki (najczęściej występujące pojemności osiągają od 1 do nawet 2,5 litra),
  • regulacja prędkości – jest znacząca szczególnie w przypadku mniejszej mocy urządzenia. Jeśli ostrza szybko się obracają, jeszcze skuteczniej poradzą sobie z twardymi kawałkami owoców i warzyw,
  • materiał – kielich blendera może być wykonany ze szkła lub tworzywa. Jeśli wyborem okaże się plastikowy pojemnik, należy zwracać szczególną uwagę, czy nie zawiera on szkodliwego składnika – bisfenolu A (BPA).

Najlepsze blendery do smoothie

1. Philips HR3655/00 – Najlepszy blender do smoothie

Jest to aktualnie najlepszy blender kielichowy ze względu na doskonałe rezultaty. Zasługą tego jest duża moc urządzenia osiągająca aż 1400 W oraz spora prędkość obrotowa wynosząca 35 000 obrotów na minutę, co gwarantuje idealną konsystencję smoothie. Posiada on 3 ustawienia prędkości, które można dostosować do twardości składników – delikatne miksowanie owoców, blendowanie orzechów lub lodu, a także wybór domyślnego programu do przygotowywania koktajli. Jego zaletą są również wyjmowane ostrza, co znacznie ułatwia czyszczenie ich po pracy, a sam kielich natomiast można bezproblemowo umyć w zmywarce. Minusem urządzenia jest spora cena produktu, choć kierując się liczbą zalet jest ona zrozumiała.

Cena: 599 zł

2. Blender Sencor SBU 7876GD

Wydajny blender do smoothie z dużą mocą urządzenia osiągającą 1500 W, co zapewnia dokładne blendowanie twardych składników. Posiada 7 automatycznych ustawień miksowania – począwszy od przygotowania smoothie, miksowania zup, a kończąc nawet na kruszeniu lodu. Gładką konsystencję zapewnia 8 noży ze stali nierdzewnej, które można z łatwością wyjąć z urządzenia i oczyścić z resztek. Naczynie z Tritanu nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków (BPA), a powłoka zapobiega utlenianiu i powstawaniu bakterii. Minusem urządzenia jest jego głośne działanie, jeśli jednak komuś nie przeszkadzałby hałas, z pewnością Sencor byłby doskonałym wyborem na umilenie dnia pysznym koktajlem.

Cena: 569 zł

3. Tefal Perfectmix+ BL811D38

Wytrzymały model blendera do smoothie wyposażony w 3 inteligentne programy: smoothie, kruszenie lodu oraz autoczyszczenie. Moc blendera wynosi 1200 W, a prędkość obrotowa osiąga 28 000 obrotów na minutę, dzięki czemu doskonale radzi sobie z twardymi produktami.  Posiada on 6 wytrzymałych ostrzy Triple’Ax ze stali nierdzewnej, które zapewniają gładką konsystencję koktajlu. Kielich jest wykonany z termoodpornego szkła, co pozwala na wrzucenie gorących składników, a także jest on odporny na uszkodzenia i pęknięcia. Wada urządzenia to spora waga, lecz nie powinno to stanowić większego problemu.

Cena: 348 zł

4. Bosch VitaPower Serie 4 MMB6172S

Atutem blendera jest moc wynosząca 1200 W oraz prędkość obrotowa 30 000 obrotów na minutę. Kielich został wykonany z grubego szkła, dzięki czemu można stosować również gorące produkty bez obawy o pęknięcie lub uszkodzenie urządzenia. Istotne są ostrza ze stali nierdzewnej ProEdge, których krawędzie zostały specjalnie wzmocnione, by lepiej radziły sobie z twardymi składnikami. Główną wadą blendera są 2 prędkości do wyboru, choć jeśli nie ma się większych wymagań, na pewno dobrze się sprawdzi przy przygotowywaniu koktajli.

Cena: 349 zł

5. Sencor SNB 6600BK

Jeden z lepszych blenderów do smoothie w wersji sportowej posiadający moc 1200 W oraz 3 wbudowane programy (PULSE do mieszania i kruszenia lodu, BLEND do owocowych koktajli, EXTRA BLEND do różnych warzyw). Przebieg przygotowywania smoothie można śledzić na specjalnym wyświetlaczu LCD. Sencor jest bezpiecznym wyborem mającym antypoślizgowe nóżki i łatwość użycia, choć główną wadą urządzenia z pewnością jest brak zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem.

Cena: 399 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej podobnych wpisów